Zeytinburnu Masaj Ferda

Zeytinburnu masaj Bir insanın duygularıyla iletişime geçmek ve davranışlarının daha uysal ve sevecen olması için en etkili yöntemlerden biri temastır. İnsanlara sarıldığınızda vücutta oksitosin diye adlandırılan hormon salgılanmaya başlar. Bu da kaygı oranını azaltıp, tansiyonun düşürülmesinde etkin rol oynuyor. Kütüphanede zaman geçiren insanlar arasında yapılmış olan bir araştırma sonucunda, vakitlerinin en iyi geçen kısmını, kütüphanede bir şeyler ararken biriyle çarpıştığı an olduğunu belirtmiştir.

Zeytinburnu mutlu son hamam

Böylesine bir dokunmanın bile bilinçaltında oldukça olumlu etkiler uyandırması sonucunda, yarım saatlik bir masaj terapisinin faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar çok olmasına şaşmamak gerekir.

Yarım saatlik bir masaj terapisi, kan dolaşımını arttırması, stresi büyük ölçüde azaltması ve hem fiziksel hem zihinsel olarak rahatlamayı sağlaması en bilinen faydalarındandır. Bunun yanında depresyon sorunu ile karşılaşan hastalarda 1 hafta boyunca düzenli olarak bu terapiyi alan insanların kortizol seviyesinde ciddi azalma ve kaygı seviyelerinin büyük oranda düştüğü gözlemlenmiştir.

Ayrıca yapılan 35’i aşkın bilimsel deney sonucunda düzenli masaj yaptırmanın psikoterapiye benzer bir etki yaptığı kanıtlanmıştır.

Zeytinburnu hamam sauna